MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Kanuni Kayıt Tutma Loglama

Kanuni Kayıt Tutma Loglama - İnternet Yoluyla İşlenen Suçların Engellenmesi Nas…

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Kanuni Kayıt Tutma Loglama

14 Nisan 2019 Pazar

Kanuni Kayıt Tutma Loglama

5651 Sayılı yasa gereklerine uygun kanuni kayıt tutma/loglama özellikleri ile Tinax Hotspot Gateway Üniteleri
Kanuni Kayıt Tutma Loglama
Kanuni Kayıt Tutma Loglama

Tinax HGW Serisi HotSpot Cihazları Linux tabanlı yapısı ile işletmelerin network yönetimi ve Internet güvenliği ihtiyaçlarına cevap veren ayrıca güçlü wireless ve hotspot fonksiyonları ile her ölçekte WiFi uygulamalarına imkan sağlayan ve aynı zamanda 5651 nolu “İnternet Yoluyla İşlenen Suçların Engellenmesi” hakkında kanuna uygun içerik filtreleme, loglama fonksiyonlarını içeren bir Ağ yönetim Cihazıdır.

Kullanıcıların internet erişiminin Denetimi, Kısıtlanması, İçeriklerin filtrelenmesi işlevlerinin yanı sıra, kullanıcıların internet aktivitelerinin 5651 sayılı kanuna uygun olarak loglanması, analizi ve raporlanmasına imkan sağlar.

TinaX Hotspot Gateway gerek Tinax Wipoint ürünleri gerekse marka bağımsız diğer tüm wireless AP uniteleri ile birlikte çalışarak işletmeler için mükemmel Wi-Fi hotspot uygulamalarına da imkan verir. Özelleştirilebilir karşılama ekranı ve advertising özelliği ile özellikle Wi-Fi Hotzone uygulamaları için ideal yönetilebilir ortam sağlar.


Güçlü analiz imkanları ile kullanıcıların internet aktivitelerinin en detaylı bir şekilde incelenebilmesine imkan sağlanırken hukuki gereksinimler ve geriye dönük inceleme ihtiyaçlarına yönelik olarak tüm aktiviteler loglanır ve otomatik olarak yedeklenir.


Yetkilendirme


Tinax HGW üzerinde sınırsız kullanıcı ve grup tanımı yapabilirsiniz, Dilerseniz kullanıcılarınızı tanımlamak için sistem üzerindeki entegre kullanıcı yönetim modülünü kullanabileceğiniz gibi dış kaynak yada servislerden veya merkezi bir veritabanı üzerinden kullanıcı doğrulaması/entegrasyonu yapabilirsiniz.

Otel, Okul veya Yurt gibi kullanım alanlarında kullanıcıların kendi başlarına üye hesabı oluşturmalarına imkan sağlayabilir ve/veya mevcut bir Web Servisi aracılığı ile kullanıcı doğrulaması ve yetkilendirmesi yapabilirsiniz.

Resepsiyon, Danışma ve benzeri yetkili birimler için geliştirilmiş ve sadece kullanıcı işlemlerinin yapılabildiği özel arayüz sayesinde kullanıcı işlemlerinde bu birimlerin desteğinden yararlanabilirsiniz.


Filtreleme


Tinax Hotspot Gateway üzerinde bulunan güçlü içerik filtreleme sistemi aracılığı ile "Pornografi, Kumar, Online Oyunlar, Dizi ve film siteleri vs.." gibi 44 farklı kategoride siteleri sınıflandırabilir ve bu sınıflardan dilediklerinizi dilediğiniz kullanıcı grupları için filtreleyebilirsiniz. Ayrıca filtrelenmesini istediğiniz siteleri doğrudan belirtebilir bu sitelere erişimi kısmen veya tamamen engelleyebilirsiniz. Her gruba farklı filtreleme hassasiyetleri tanımlayabilir, Hatta 18 yaş altındaki kullanıcıları otomatik olarak tanıyarak onları daha hassas filtreleme kurallarının uygulandığı özel bir gruba dahil edebilirsiniz.

Dilediğiniz gruplar için internet ağınızı veya mesainizi efektif kullanmaya yönelik içerik türü kısıtlamaları (Sosyal Medyanın engellenmesi, Mobil Cihaz ve Windows Update güncellemelerinin engellenmesi, Torrent ve Dizi, Film vs. engellenmesi vb) getirebilirsiniz.


Loglama


Tinax Hotspot Gateway gerek hotspot ağınızı gerekse diğer portları üzerinden geçen tüm trafik akışını kendi üzerinde loglar. Gün içerisinde oluşan log dosyaları gün sonunda o güne ait bir .zip arşiv dosyası halinde paketlenerek E-TUGRA zaman damgası ile damgalanır. Log arşivi içeriğinde aşağıdaki dosyalar yer alır.


Güne ait tüm Ip/Flow trafik dökümü

Güne ait tüm oturum hareketleri dökümü (Başlangıç Saati, Bitiş Saati, Mac Adresi, Ip Adresi, Oturum Sonlanma sebebi, ve istatistikler)
Güne ait tüm DHCP hareketleri dökümü
Güne ait tüm IP Paket hareketleri dökümü
Gün içerisinde çalışan tüm servislerin oluşturdukları log dosyaları
Gün içerisinde ziyaret edilen sitelere ait URL dökümü

Raporlama


Tinax Hotspot Gateway gelişmiş raporlama imkanları sağlar. Gerek 5651 sayılı yasa gereği tutulan gerekse istatistiki amaçla saklanan veriler üzerinden çok çeşitli raporlar alınabilir ve analizler gerçekleştirilebilir. İster güne ait isterseniz geçmişe dönük veriler üzerinden filtrelemeler yapabilir ve grafiksel analizler üretebilirsiniz. Her türlü rapor ve grafiği dilediğiniz zaman periyodu arasını gösterecek şekilde sınırlamanız mümkündür.


Tinax üzerinden alınabilecek başlıca raporlar şunlardır.


Raporlar
Kullanıcı Raporları
Kullanıcılara ait oturum hareketleri Raporları
Kullanıcılara ait Download/Upload veri ve Süre kullanım raporları
Kullanıcı verileri üzerinde yapılan değişiklikleri gösteren raporlar
Aktif veya sonlanmış oturumlara ilişkin raporlar
URL raporları
İçerik Filtreleme Raporları
Sitelere Göre Ziyaret Raporları
İçerik türlerine Göre Ziyaret Raporları
Gönderilen SMSlere ait raporlar
Kullanıcı bazında URL raporları
Kontör Üretim ve Aktivasyonuna yönelik Raporlar
Analizler (Her analizi Günlere göre, Aylara göre ve Geçerli gün için saatlere göre üretebilmek mümkündür)
Oturum Dağılım Grafikleri (Üye ve gruplara göre)
Veri Kullanım Grafikleri (Üye ve gruplara göre)
Süre Kullanım Grafikleri (Üye ve gruplara göre)
SMS Gönderim Grafikleri
Yeni Üye Kazanım Grafikleri
En çok veri indirenler ve Ençok veri gönderenler Grafikleri
Kota Aşımı Grafikleri
En Çok Trafik Üreten Siteler
En Çok Hit Üreten Siteler
İçerik Sınıflandırmasına göre veri Trafik Dağılımları
Site Sınıflandırmasına göre veri Trafik Dağılımları
İçerik Skorlarına göre veri Trafik Dağılımları


Başlıca Kullanım Alanları,

Otel, Restoran,cafeterya vs gibi Alanlarda Açık veya Kontrollu HotSpot uygulamaları
İşletmeler için Merkezi Internet Filtrelemesi ve yönetimi uygulamaları,
Wireless ISP uygulamaları
Internet Cafeler


--
---
Akblog.NET
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç