MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

AMP Nedir Baş Belası

Baş Belası AMP Nedir Nasıl Yapılır ve Nasıl Kurulur konusunu anlattık sizlere.

Ak Blog SEO
4349759590016280108

AMP Nedir Baş Belası

28 Kasım 2019 Perşembe

AMP Nedir? Ne Değildir? Gerçekleri Okuyalım


Sitemizde AMP ile ilgili bir çok konu açtık. Bu konumuzda da sosyal medya sitesindeki beğendiğimiz konuyu sizlerle paylaştık.  Umarım bu defa öğrenirsiniz AMP 'ye dair mantığı.  Anlamaz iseniz yinede konuyu açar sizleri yinede bilgilendirmeye devam edeceğiz. Biz bıkmayız size öğretmeye.  Sizler istediğiniz kadar sıkılın.  Ne yapar eder size bu konuyu öğreteceğiz.  Baska yolu yok adamım. Peki Amp nedir ne değildir yazımız ile konuya ışık tutmaya çalışalım.
AMP “Accelerated Mobile Pages” yani “Hızlandırılmış Mobil Sayafalar” açık kaynaklı bir kod yazılımıdır. İnterneti daha hızlı, daha güzel bir yer haline getirmeyi amaçlamaktadır. AMP – hızlandırılmış mobil sayfalar programlama yapısı ile kodlanan sayfalara, yüksek performanslarla mobil cihazlar, telefonlar, tabletlerle erişim sağlanmaktadır. Anında, pürüzsüz ve kolayca yüklenen web sayfalarına, zamanın çok değerli olduğu günümüz dünyasında AMP ile ulaşmak amaçlanmaktadır. AMP, web sitenizin hızlı olması ile rakiplerinizden ayrıcalıklı imkan sağlayacaktır. Basit ve sağlam bir formattır. AMP, popüler platformlarda dağıtımı ve işletme ve geliştirme maliyetlerini düşürüp web stratejiniz için uzun vadeli başarı sağlayacaktır.

AMP sayfaları neden mi hızlıdır?
AMP sayfaları, web üzerinde neredeyse anlık yükleme için önbelleklenebilir. Google gibi platformlar, içeriğinizin hizmetlerinden hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlamak için AMP önbelleklerini çalıştırır.
Google AMP Önbelleği, tüm geçerli AMP belgelerini sunmak için proxy tabanlı bir içerik dağıtım ağıdır. AMP HTML sayfalarını önbelleğe alır ve dolayısı ile sayfa performansını otomatik olarak geliştirir. 
AMP ile 4 – 5 saniyede açılan sayfalarınız 1 saniyenin altına düşebilecekir.

AMP ‘nin SEO ‘ya etkisi nedir Yoksa efsane söylentiler mi?
2016 yılında Google tarafından duyurulan AMP, geliştirilmiş HTML kodlamasının açık kaynaklı olması ve AMP geliştiricilerin eforları ile bugün AMP E-TİCARET siteleri yapmak mümkündür. 2018 Temmuz ayından itibaren Google sitelerin MOBİL uyumlu olması konusunda ve Site ve sayfa açılışlarının hızlandırılması gerektiğini vurgulamıştır. Algoritmalarındaki değişiklikler ile daha hızlı açılan aynı zamanda mobil uyumlu siteler ve bu sitelere bağlı sayfalar daha üst sıralara doğru sıralanacağını belirtmişlerdir. Ve bu algoritmalar zaman içinde 3 saniyenin üzerinde mobil performansı gösteren sitelerin Google dizinlerinde daha da geriye doğru gideceği açıktır. Mobil uyumlu olmayan siteler ise dizinde hiç yer almayacaktır. Günümüzde mobil araçların kullanımı oranı bilgisayar kullanımına göre olarca kat artmıştır.
Bu nedenle mobil uyumluluk, hız için AMP bir çözüm getirmektedir.
SEO açısından kaliteli içerik, mobil uyumluluk ve hız en önemli faktörlerdir.

Kaynak. Sosyal medya 
--
---
Akblog.NET
Etiketler
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
 1. Başbelası AMP Nedir Nasıl Yapılır ve Nasıl Kurulur hakkında temel bilgiler vermeye çalıştık.

  YanıtlayınSil
 2. Konumuzun kaynak linki verelim.
  https://www.akblog.net/2019/11/amp-nedir-bas-belas.html

  YanıtlayınSil
 3. Umarım bu defa öğrenirsiniz.
  Sorun yok biz yine anlatırız. Siz öğrenin yeter ki...

  YanıtlayınSil
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç