AkblogAk SEO
Firmalarınıza kurumsal çözümler. Web Tasarım - SEO - Grafik Reklam Tasarım
Son Konulara
Blogger tarafından desteklenmektedir.

Nofollow SEO Etkisi

Posted On 29 Kasım 2019 Cuma

Nofollow Linklerin Önemi

SEO - Ak SEO Blog Net
SEO üzerine farklı bir konu başlığı olan nofollow linklerinin seo'ya etkisinin nasıl olabileceğine yönelik ve alıntı olarak paylaştığımız bu konunun da sizlerin yararınıza olacağını düşündük. Konu biraz basit gibi görünse de gerçekten de Seo üzerine önemli bir yazı dizisi olduğunu düşünüyoruz. Söylemekte yararı olduğunu düşündüğümüz önemli bir konu ise, ne olursa olsun internet üzerinde edindiğiniz her türlü Seo yazılarını muhakkak okumaya çalışın ve okuduktan sonra yapılması gereken işlemlere bir an önce başlamanız tavsiye edilir. Okuduğunuz Seo eğitimleri veya dökümanlarına dair bir süre sonra fark edeceğiniz çok önemli bir nokta olacaktır. Peki o çok önemli nokta nedir diye soracak olursanız gerçekten de okuyan kişilerin hangi konu olursa olsun şu anki konum uzun içeriği SEO olması hasebiyle bir süre sonra kendinizi bu alanda çok daha iyi bir konumda göreceğiniz konusunda garanti veriyoruz. Yeter ki öğrenmek istediğiniz konu üzerine elinizden geldiğince ve bıkmadan ya da sıkılmadan araştırmalar yapmaya devam ediniz. Konuyu daha fazla uzatmadan ve konumuzun başlığında da belirttiğimiz gibi alıntı olarak paylaştığımız bu konuyla sizleri baş başa bırakalım. Yararlı olması dileğiyle.
Güncel SEO eğitim doküman

Seni heyecanlandıracak bir fikir ile karşındayız. Bir sitenin sizin sitenizi referans olarak sunabilmesi için öncelikle o alanda iyi olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. Popüler bir sitede yer alan linkiniz sizce ne kadar doğal duracak! cevap hazır değil mi? tabi ki hiç doğal durmayacaktır. Yapay sistematik çalışmalardan uzak durmalısınız. Popüler sitelerden alacağınız dofollow linkler sadece zaman aralığında gerilemenizi sağlayacak bağlantı türleri arasında yer almaktadır. Büyük bir sitede linkiniz yer alıyor ise tek nedeni vardır. Kendinizi tanıtmak istemeniz, bu yüzden bu içerik artık bir sponsorlu içeriğe dönüşmek zorundadır. Sponsorlu olan bir içerikte nofollow olmak zorundadır.
Neden? bir afiş reklamını dahi cadde, işlek mekan ve semtler de dağıtırsınız. Yani reklam vermenin amacı geri dönüşüm almak demektir. Linkinizin popüler bir sitede yer alması tanınmak istemeniz anlamına gelir ve buradan sitenize trafik almanız gerekir. Trafik alınamayan bir bağlantı sadece gereksiz bir bağlantıdır.
Sponsorlu içeriklere ağırlık verin ve tıklanabilir nofollow bağlantıları sitenize kazandırın. Trafik alamayacağınız yerlerde basın bülteni yayınlatmak için zaman kaybetmeyin.
--
---
Akblog.NET

2 yorum

 1. Konu linkimiz
  https://www.akblog.net/2019/11/nofollow-seo-etkisi.html

  YanıtlaSil
 2. Yararlı olması dileğiyle.
  Sonuna kadar okuyun.
  Yorumlarınızı da bekleriz.

  YanıtlaSil

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.

/

İletişim Bilgilerimiz

Yakuplu Mah. Beylikdüzü / İstanbul | Türkiye
+90 505 025 1428
Pazartesi - Cuma (09:00 - 18:00)

İletişim Formu

Ad Soyad

E-posta

Mesaj

© SEO Bilişim İnternet Hizmetleri - Akblog.NET 2007-2019