MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

SEO Nofollow Etiketleri

SEO Nofollow Etiketleri nedir ne işe yarar? Konusuna göz atınız.

Ak Blog SEO
4349759590016280108

SEO Nofollow Etiketleri

11 Kasım 2019 Pazartesi

Nofollow etiketini kullanın

Bugünkü konumuz SEO Nofollow üzerine etiketleri hakkında bilgi vermeyi düşündük. 
SEO Nofollow Etiketleri

Bu konumuz alıntı olup internette yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda güvenilir olduğunu düşündüğümüz bilgileri sizlerle paylaşmayı uygun gördük. Her zaman söylediğimiz gibi konuya dair eklenmesini istediğiniz bilgileri veya sormak istediğiniz ya da aklınıza takılan her türlü sorunlarınızı konumuzun yorum altında belirtebilirsiniz. Konuyu okuyarak ve okuduğunu anlayarak uygulamaya çalışın. Sizlerde göreceksiniz ki bu alanda yani SEO üzerine gerçekten de işinize yarar bilgilerin olduğunu. Bu konumuzun da önceki konularımız gibi yararlı ve hayırlı olmasını diliyoruz. 
Önemsiz sayfalarınız, içerikleriniz ve menüleriniz için nofollow etiketini kullanın. Sitenizde farkında olmadan indexe açık bir çok gereksiz sayfa olabilir, örneğin banka bilgileriniz gibi. Aynı durum menülerinizde de olabilir. Küçük bir örnek görmek istersen üst menülerde hizmetlerimiz diye bir menü göreceksin üzerini tıkla ve kaynak kodu incele, nofollow olduğunu göreceksin.
Neden? çünkü böyle bir sayfamız yok henüz oluşturulmadı ve bu anahtar kelimenin de bizlere hiç bir katkısı yok. Yani sıralama almak istemediğiniz içerikler veya sayfalar olabilir yapmanız gereken tek şey indexe kapatmak olacaktır.
Menülerinize sadece pazarlamak istediğiniz ve yükselmek istediğiniz sayfaları bırakın. Aşırı karmaşık menü yapılarından uzak durun, menüleriniz anahtar kelimeler içerebilirler lakin tüm menülerin anahtar kelime içermesi son derece yapay bir harekettir.
Yüksek rekabetli kelimelerde dahi 1 adet anahtar kelime kullanan menünün olması yeterli olacaktır. Google eski google değil dostum her yere anahtar kelime doldurarak sitenin bir yere geleceğini sakın düşünme.

Ek bilgi; sitenden diğer sitelere çıkan tüm bağlantıların nofollow olmasına dikkat et. Asla ve asla sitenden diğer sitelere senin anahtar kelimelerinden dış bağlantı verme.
--
---
Akblog.NET
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
  1. Konumuzun kaynak linki verelim mi? Verelim hadi. :)
    https://www.akblog.net/2019/11/seo-nofollow-etiketleri.html

    YanıtlayınSil
  2. Konuya dair sormak istediklerinizi yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

    YanıtlayınSil
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç