MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Suriyeli öğretmen atandı iddiaları

830 Suriyeli öğretmen atandı iddialarına cevap.

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Suriyeli öğretmen atandı iddiaları

19 Aralık 2019 Perşembe

830 Suriyeli öğretmen atandı iddialarına Cevap

MEB'den "830 Suriyeli öğretmen atandı" iddiasına yanıt. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Suriyeli 830 kişinin öğretmen olarak atandığı iddiasına ilişkin yaptığı açıklamada, bu kişilerin sınıf dışı etkinliklerde Suriyeli öğrenci ve ailelerine destek vermek için görev aldığını, ücretlerinin UNICEF tarafından karşılandığını belirtti. 
Bakanlıktan yapılan açıklamada, basında ve sosyal medyada yer alan "Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 830 Suriyeli öğretmen atandı" iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtildi.
830 Suriyeli öğretmen atandı iddiaları
"Suriyeli gönüllü eğiticiler öğretmen kadrosunda yer alamaz" ve Bakanlığa bağlı eğitim öğretim kurumlarında, öğretmen istihdamına ilişkin koşulların ilgili mevzuat çerçevesinde belirlendiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Okullara öğretmen olarak atandığı ileri sürülen kişiler, daha önce geçici eğitim merkezlerinde görev yapmakta olan Suriyeli gönüllü eğiticilerdir. Söz konusu kişiler, eğitici eğitimi sürecinin ardından sınava girerek sertifika almaya hak kazanan kişiler arasından belirlenmiştir. Bu kişiler 'Suriyeli Gönüllü Eğitici Taahhütnamesi' kapsamında, Suriyeli çocukların okula uyum sürecine destek olmak üzere sınıf dışı etkinlikler, saha çalışmaları, tercümanlık, aile bilgilendirme faaliyetleri gibi belirlenen alanlarda geçici süreyle görev almaktadır. Suriyeli gönüllü eğiticilerin öğretmen kadrosunda yer alması, mümkün değildir. Söz konusu gönüllü eğiticilerin teşvik ücreti ödemeleri, anlaşmalar kapsamında UNICEF tarafından yapılmaktadır."

--
---
Akblog.NET
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
  1. https://www.akblog.net/2019/12/suriyeli-ogretmen-atand-iddialar.html

    YanıtlayınSil
  2. Milli Eğitim Bakanlığı açıklamasında:
    'Suriyeli Gönüllü Eğitici Taahhütnamesi' kapsamında, Suriyeli çocukların okula uyum sürecine destek olmak üzere sınıf dışı etkinlikler, saha çalışmaları, tercümanlık, aile bilgilendirme faaliyetleri gibi belirlenen alanlarda geçici süreyle görev almaktadır. Suriyeli gönüllü eğiticilerin öğretmen kadrosunda yer alması, mümkün değildir. Söz konusu gönüllü eğiticilerin teşvik ücreti ödemeleri, anlaşmalar kapsamında UNICEF tarafından yapılmaktadır."

    YanıtlayınSil
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç