MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Kanser Belirtileri Nedir

Kanser Belirtileri Nedir ve Kanser Çeşitleri Nelerdir? Konusunu okuyun.

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Kanser Belirtileri Nedir

9 Eylül 2020 Çarşamba

Kanser Belirtileri Nedir ve Kanser Çeşitleri Nelerdir?

Kanser, değişime uğramış bazı hücrelerin kontrolsüz olarak çoğalıp yayılması sonucu oluşan bir hastalıktır. Günümüzde çok fazla görülmesi ve ölümlerle sonuçlanması bakımında toplumsal bir sorun olarak görülmektedir.
Kanser Belirtileri Nedir ve Kanser Çeşitleri Nelerdir?
Kanser Belirtileri ve Çeşitleri

Kanserde erken tanı hayat kurtarır. Bunun için kanser riski olan insanlarda görülen genel belirtiler ve sık görülen bazı kanserlerin belirtileri hakkında bilgi vermek gerekmektedir. Öncelikle kanser olan hastalarda genel olarak görülen belirtileri sıralayalım.
* Vücutta bulunan ele gelecek şekildeki şişlikler.
* Herhangi bir nedeni olmayan ve uzun süre kesilmeyen öksürük. Buna bağlı olarak ses kısıklığı.
* Kemiklerdeki özellikle kol ve omuz bölgesindeki ağrılar.
* Yutkunma zorluğu çekmek, hazımsızlık ve iştahsızlık. Buna bağlı olarak kilo kaybı ve ani zayıflamalar.
* İshal ve kabızlık durumları.
* Vücuttaki benlerin yapısal değişikliği ve vücuttaki iyileşmesi uzun süren yaralar.
* Baş ağrısı ve sarılık hastalığının baş göstermesi genel olarak kanser belirtileri olarak gösterilebilir.
Yukarıdaki belirtilerden bazıları, bir iki hafta devam ederse hemen kanser konusunda uzman bir hekime başvurmak gerekir.
En çok rastlanılan kanser çeşitlerinden bazıları:
Vücuttaki benlerin şeklinin değişmesi çabuk kanaması ve ülserleşmesi ile vücuttaki bulunan yaraların iyileşme sürelerinin uzaması cilt kanseri belirtisidir.
Uzun süre geçmeyen öksürük ve bu öksürüğün sonucunda kanlı, pis kokulu balgam çıkarma, kişinin sesindeki değişiklikler veya kısılmalar, göğüs ağrıları, sıklıkla geçirilen bronşit ve zatürre gibi rahatsızlıklar akciğer kanserinin en önemli belirtileridir.
Meme derisinin kalınlaşması, memeden kanlı akıntının gelmesi ve kanser olabilecek memede ele gelen sert kitlenin bulunması meme kanserinin belirtileridir. Sık sık idrara çıkma, idrardan kan gelmesi, idrar yaparken acı oluşması, idrar yaparken zorlanma gibi belirtiler prostat kanserinin habercisidir.

Makale Editörü: Eva AKTAŞ | Akblog.NET

-- 
---
Akblog.NET
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
  1. Sadece kanser konusunu baz almayarak her türlü hastalıklara dair en profesyonel doğru kaynak, alanında uzman hekimlerimizdir. Hastalığınıza dair hastanenin ilgili poliklinik servisinden randevu alarak doktorunuz ile görüşme yapmanız, sizler için daha doğru ve daha güzel sonuçlar almanıza imkân sağlar.
    Sağlıklı günler dileriz.

    YanıtlayınSil
  2. Sağlık sorunlarınıza dair sağlık bakanlığı sitesinden her türlü sağlık dokümanlarına erişebilirsiniz. Evinizde kendinizce çözümler üretmeye çalışmayın. Ileride ciddi sorunlara yol açabilecek çözüm diye sandığınız ve yanlış uygulamalar sonucunda hayatınıza mal olabilen durumlardan kaçınmanız gerekir. En doğru tedavi yöntemi, sağlık sorununuza yönelik ilgili poliklinik servisinden yardım almanız alarak gerçekleştirebilirsiniz.

    YanıtlayınSil
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç