MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Meme Kanseri Belirtileri Nelerdir?

Meme Kanseri Nedir Belirtileri Nelerdir? Makaleyi Okuyunuz. Sağlık Bakanlığı.

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Meme Kanseri Belirtileri Nelerdir?

10 Eylül 2020 Perşembe

Meme Kanseri Nedir Belirtileri Nelerdir?

Günümüzde büyük ölçüde artış gösteren kanser çeşitlerinden biri olan meme kanseridir. Meme kanserine yakalanma olasılığı daha fazla kadınlarda görülüyor olsa da erkeklerde de azda olsa görülme şansı bulunmaktadır. Son yapılan istatistikler sonucunda meme kanserinin artış gösterdiği gözlenmiştir. Kadınlarımız kendi memelerini mutlaka sık sık kontrol ederek herhangi bir değişiklik herhangi bir sertlik olup olmadıklarını kendi kendilerini yoklayarak rahatlıkla tespit edebilirler.
Meme Kanseri Nedir Belirtileri Nelerdir?
Meme Kanseri 
Meme bölgesinde başlayan ağrı da bazen meme kanserinin başlangıcını bize haber verebilir. 
Kadınlarımız memeleriyle ilgili duydukları ağrı, sertlik ya da meme uçlarındaki renk değişikliğini fark ettikleri zaman hemen hiçbir şekilde zaman kaybetmeden doktora giderek tedavi edilmelidirler. Meme kontrolü çok basit bir işlemdir beden bölgesi çıplak bir şekilde bir elimiz yukarıda olacak şekilde diğer elimizde mememizin altından başlayarak meme kontrolü yapılmaktadır.
Yaptığımız bu kontrolde elimize bir sertlik geliyorsa hemen doktora başvurulmalıdır. Doktor tarafından konulan teşhis meme kanseri ise hiç gecikmeden tedaviye başlanmalıdır. Meme kanserinde erken teşhis çok önemlidir. Meme kanserine karşı uygulanacak bir yöntem ise 35 ve 35 yaş üzeri kadınlarımız mamografi çektirmeleridir.


--
---
Akblog.NET
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
  1. Önemli Not - Önemli Uyarı
    Sağlık sorunlarınıza dair sağlık bakanlığı sitesinden her türlü sağlık dokümanlarına erişebilirsiniz. Evinizde kendinizce çözümler üretmeye çalışmayın. İleride ciddi sorunlara yol açabilecek çözüm diye sandığınız ve yanlış uygulamalar sonucunda hayatınıza mal olabilen durumlardan kaçınmanız gerekir. En doğru tedavi yöntemi, sağlık sorununuza yönelik ilgili poliklinik servisinden yardım almanız alarak gerçekleştirebilirsiniz.
    Sağlıklı günler dileriz.

    YanıtlayınSil
  2. Konuya dair sormak istediklerinizi yazabilirsiniz. Sağlıklı çözümler için sizleri yönlendirebiliriz.

    YanıtlayınSil
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç