MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Sigara Bırakma Yöntemleri Yöntemi Nedir

Sigara Bırakma Yöntemleri Yöntemi Nedir - Ak blog Sağlık Net Bilgisi Bankası Ha…

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Sigara Bırakma Yöntemleri Yöntemi Nedir

1 Temmuz 2022 Cuma

Sigara Bırakma Yöntemleri Yöntemi Nedir

Bu yöntem ile kilo almadan sigarayı bırakmak çok kolay!
Sigara BIRAKMAK Yöntemleri Yöntemi Nedir
Sigara Bırakma Yöntemleri
Sigara tüm sağlığı etkileyen zararlı alışkanlıklar arasında yer alıyor. Uzmanlar sigara hakkında uyarılarda bulunuyor. Sağlık için sigarayı bir an önce bırakmak gerekiyor. Ancak sigarayı bırakma sürecinde alınan kilolar toplumu korkutabiliyor. Diyetisyenler kilo almadan da sigarayı bırakabileceğinizi belirtiyor.
Bu yöntem ile kilo almadan sigarayı bırakmak çok kolay!
Sigara hem içen kişinin hem de çevresinin sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Uzmanlar sigara içilmemesini her seferinde belirtiyorlar. Daha sağlıklı ve uzun yaşamak için sigaradan uzak durmak gerekiyor. Sigarayı bırakmak isteyip kilo almak istemeyenler bu süreç hakkında çekinceler yaşayabiliyorlar. Dyt. Maria Tanoğlu, davranış değişikliği ve beslenme çözümleriyle kilo almadan sigarayı bırakmanın mümkün olduğunu belirtti.

BESLENME ÇÖZÜMLERİ İLE KİLO ARTIŞINI ÖNLEYEREK SİGARAYI BIRAKABİLİRSİNİZ

Sigara içmenin oral bir bağımlılık olduğunu, insanların onun boşluğunu yemek yiyerek doldurmak isteyebileceğini belirten Tanoğlu, “Yapılan araştırmalar, sigarayı bıraktıktan sonraki ilk aylarda kiloda artışın olabileceğini gösteriyor. Ancak sigarayı bıraktıktan sonra; Tat alma duyusunun arttığını ve yiyeceklerin tat ve kokusu daha iyi hissedildiği bilinir. Nikotinin vücuttan uzaklaşması sebebiyle metabolizma hızında bir miktar azalma yaşanabilir. Tüm bu durumlar size kilo artışı olarak geri dönebilir. Ama rahatlayın, davranış değişikliği ve beslenme çözümleri ile bu endişeden kurtulmak mümkün” dedi.

KURU MEYVE TÜKETİMİNİ ARTTIRIN

Kilo almadan sigarayı bırakmak için davranış değişikliği yapmanın şart olduğunu vurgulayan Tanoğlu, Oral alışkanlık olan sigara yerine farklı bir oral takviye yapılması gerektiğini belirtti. Tanoğlu, “Özellikle kuru meyveler, muz ve turunçgillerin tüketimini arttırın. Çünkü Potasyum, B ve C vitamini sigara bağımlılığının bir numaralı düşmanıdır. Sarı kantaron, yeşil çay, beyaz çay vb. bitki çayları, maden suyu, limon ilaveli su gibi sağlıklı alternatifler tercih edilmelidir. Kafeinli içecekler, sigara içme arzusunu uyandırabilir. Bu nedenle günde en fazla 2-3 kez kontrollü olarak tüketmekte fayda vardır” şeklinde konuştu.

SÜT ÜRÜNLERİ SİGARA İÇME İSTEĞİNİZİ AZALTABİLİR

Sigara içme isteğini azaltmak için başka ipuçları da veren Dyt. Maria Tanoğlu, konuyla ilgili şu önerilerde bulundu:
“Vücutta oluşan stres hormonunu azaltan süt ve süt ürünleri sigara içme isteğini de azaltıyor. Öğün aralarında acıktıkça, yoğurt, kefir, süt, ayran tüketebilirsiniz. Sigara sonrası nikotin yokluğunu; nikotin sakızı, dilaltı tablet ya da bantlar ile takviye edebilirsiniz. Sebzelerin gücünden faydalanın. Kereviz, kabak, patlıcan, fasulye, salatalık, brokoli gibi sebzeler sigaranın tadını etkiler. Bu sebzelerin düzenli tüketimi, sigaranın artık hoşunuza gitmesini engelliyor. Özellikle salatalığı günün her vaktinde rahatlıkla tüketebilirsiniz. Daha fazla hareket edin. Azalan metabolik hızınızı yürüyüş, yüzme gibi egzersizlerle arttırabilirsiniz.” 
Dedi.

Mynet
--
---
 Sigara Bırakma Yöntemleri

Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
  1. Sigara hem içen kişinin hem de çevresinin sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Uzmanlar sigara içilmemesini her seferinde belirtiyorlar. Daha sağlıklı ve uzun yaşamak için sigaradan uzak durmak gerekiyor. Sigarayı bırakmak isteyip kilo almak istemeyenler bu süreç hakkında çekinceler yaşayabiliyorlar. Dyt. Maria Tanoğlu, davranış değişikliği ve beslenme çözümleriyle kilo almadan sigarayı bırakmanın mümkün olduğunu belirtti.

    YanıtlaSil
  2. “Vücutta oluşan stres hormonunu azaltan süt ve süt ürünleri sigara içme isteğini de azaltıyor. Öğün aralarında acıktıkça, yoğurt, kefir, süt, ayran tüketebilirsiniz. Sigara sonrası nikotin yokluğunu; nikotin sakızı, dilaltı tablet ya da bantlar ile takviye edebilirsiniz. Sebzelerin gücünden faydalanın. Kereviz, kabak, patlıcan, fasulye, salatalık, brokoli gibi sebzeler sigaranın tadını etkiler. Bu sebzelerin düzenli tüketimi, sigaranın artık hoşunuza gitmesini engelliyor. Özellikle salatalığı günün her vaktinde rahatlıkla tüketebilirsiniz. Daha fazla hareket edin. Azalan metabolik hızınızı yürüyüş, yüzme gibi egzersizlerle arttırabilirsiniz.”

    YanıtlaSil
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

SEO | SEO | Hukuk | İngilizce Kursu |
Siz hayal edin. Biz Hayata geçirelim.
Akblog.NET
Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç

Merhaba!

Webekle@gmail.com adresine e-posta gönderin veya aşağıdaki temsilcilerimizden biriyle WhatsApp ile iletişime geçin.

Yönetim Ekibi Yönetici ile iletişim geçin.
+905050251428
Destek Ekibi Eva ile iletişime geçin.
+905050251428
Doğrudan arayabilirsiniz +905050251428
Destek Saatleri 09:30 - 17:30
Merhaba! Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
×
Nasıl Yardımcı olabilirim?