MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Python çerçeveleri nelerdir?

Python çerçeveleri nelerdir? - Akblog NET

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Python çerçeveleri nelerdir?

26 Ağustos 2023 Cumartesi

Python çerçeveleri nelerdir?

Python çerçevesi, paketlerden ve modüllerden oluşan bir koleksiyondur. Modül, ilgili kodlardan oluşan bir kümeyken, paket ise modüllerden oluşan bir kümedir. Geliştiriciler, Python uygulamalarını daha hızlı derlemek için Python çerçevelerini kullanır ve böylece, web uygulamasında iletişimin nasıl gerçekleştiği ya da Python'ın programı nasıl daha hızlı hale getireceği gibi ayrıntılar konusunda endişelenmelerine gerek kalmaz. Python'da iki tür çerçeve bulunur: 

Tam yığın çerçeve, büyük bir uygulama derlemek için neredeyse gerekli olan her şeyi içerir.
Mikro çerçeve, basit Python uygulamaları derlemek için minimum işlevleri sağlayan temel bir çerçevedir. Uygulamalar için daha gelişmiş işlevler gerekirse uzantılar da sağlar.

En popüler Python çerçeveleri hangileridir?

Geliştiriciler, geliştirme süreçlerinin daha verimli olması için aşağıdakiler gibi birçok Python çerçevesini kullanabilir:

Django

Django, büyük ölçekli web uygulamaları geliştirmek için en yaygın kullanılan tam yığın Python web çerçevelerinden biridir. Geliştirmek ve test etmek için web sunucusu, web sitesi ön ucunu derlemek için şablon altyapısı ve çeşitli güvenlik mekanizmaları gibi birçok kullanışlı özellik sunar.

Flask

Flask, küçük web uygulamaları geliştirmek için kullanılan bir mikro çerçevedir. Özellikleri arasında güçlü topluluk desteği, iyi yazılmış belgeler, şablon altyapısı, birim testi ve dahili web sunucusu yer alır. Doğrulama desteği, veritabanı eşleştirme katmanları ve web güvenliği için uzantılar da sağlar.

TurboGears

TurboGears, web uygulamalarını daha hızlı ve daha kolay şekilde derlemek için tasarlanmış bir çerçevedir. Popüler özelliklerinden bazıları şunlardır: 
  • Belirli bir veritabanı tablo yapısı
  • Proje oluşturma ve yönetme araçları
  • Veritabanları derlemek için şablon altyapısı
  • Ön uç derlemek için şablon altyapısı
  • Web güvenliğini sağlama mekanizmaları

Apache MXNet

Apache MXNet, geliştiricilerin araştırma prototipleri ve derin öğrenme uygulamaları derlemek için kullandığı hızlı, esnek ve ölçeklenebilir bir derin öğrenme çerçevesidir. Java, C++, R ve Perl gibi birçok programlama dilini destekler. Geliştirmeyi desteklemek için zengin bir araç ve kitaplık seti sunar. Örneğin, etkileşimli makine öğrenimi (ML) kitabı ve görüntü işleme araç setlerinin yanı sıra metin ve konuşma gibi doğal dilleri işleyen Doğal Dil İşleme'ye (NLP) yönelik derin öğrenme modelleri bulabilirsiniz.

PyTorch

PyTorch, başka bir açık kaynak ML kitaplığı olan Torch kitaplığı üzerine kurulmuş, makine öğrenimine yönelik bir çerçevedir.  Geliştiriciler, PyTorch'u NLP, robotik ve görüntü işleme gibi uygulamalarda kullanarak görüntülerdeki ve videolardaki anlamlı bilgileri bulurlar. Ayrıca bu uygulamaları CPU ve GPU'larda çalıştırmak için de kullanırlar.

Python Eğitimleri - Akblog Net - Yazılım Eğitimleri
Python Eğitim- Akblog Net

------------------
Google SEO (akblog.net)
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

SEO | SEO | Hukuk | İngilizce Kursu |
Siz hayal edin. Biz Hayata geçirelim.
Akblog.NET
Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç

Merhaba!

Webekle@gmail.com adresine e-posta gönderin veya aşağıdaki temsilcilerimizden biriyle WhatsApp ile iletişime geçin.

Yönetim Ekibi Yönetici ile iletişim geçin.
+905050251428
Destek Ekibi Eva ile iletişime geçin.
+905050251428
Doğrudan arayabilirsiniz +905050251428
Destek Saatleri 09:30 - 17:30
Merhaba! Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
×
Nasıl Yardımcı olabilirim?