14 Haziran 2017 Çarşamba

Hayati Bilgiler

Hayati Bilgiler

Uludağ'da genç bir kayakçının ölümüyle sonuçlanan olayda Cep telefonu Şirketi, Telekomünikasyon Kurumu kurallarından olan; "konum bilgileri sadece savcılık talebi halinde verilebilir, şahıslara veya başka kurumlara verilemez" kuralı gereğince bilgi veremediği ve bürokratik işlemlerin uzaması nedeniyle genç kayakçının ölümü sonrasında suçlanmıştı.
Cep telefonu abonelerine bir servis yapıldı. Şu an aktif.
Herhangi bir şekilde kaybolan kişi; ACIL yada NEREDEYIM yazıp 7777 veya 2222 numarasına mesaj gönderirse, kendisine BULUNDUGU YER GAYET AYDINLATICI BIR ŞEKİLDE mesaj olarak gönderiliyor.
Normalde "2sms/4 kontör". Fakat kontörünüz olmasa da mesaj gönderiliyor. KAYBOLMAK veya en yakın polise, jandarmaya veya sağlık kuruluşuna acil ihtiyaç olabilir.
Bu hepimizin başına gelebilecek bir olaydır.Cep telefonuna gelen cevap mesajı örneği;
BULUNDUGUNUZ BOLGE: Istanbul,Kadikoy,Icerenkoy, Karaman Ciftlik Yolu caddesi
COGRAFI KONUMUNUZ: (40 derece 58 dk 44 sn Kuzey, 29 derece 06 dk 22 sn Dogu)
SIZE EN YAKIN NOKTALAR:
Tem Polis Buro Amirligi 103 m (+902164104113),
Ozel Avicenna Hastanesi 225 m (+902165741000),
Infotech Bilisim ve Iletisim Teknolojileri .S. 32 m (+902165740505)
Polis Imdat 155, Alo Jandarma 156, Hizir Acil ! 112, Itfaiye 110
Sayfanızda paylaşın lütfen,hiçbir zaman ihtiyacınız olmaması dileğiyle.

---
Sponsor Bağlantılar
Istanbul ithalat - ithal Çin ürünleri

Sağlık Faydasını Bilseniz

Sağlık Faydasını Bilseniz

Faydasını bilseniz her akşam yaparsınız...
Ayaklarınızı suda bekletmek inatçı öksürüğün kaybolmasına, vücudunuzda biriken toksinlerin kısa sürede atılmasına, sigaranın vücudumuzda biriktirmiş olduğu zehri biraz da olsa azaltmasını sağlıyor.
Bazen üşütmeye bağlı olarak ortaya çıkan öksürük veya ciğerlerde biriken balgam kişiye oldukça rahatsızlık verir. Aynı zamanda çok fazla kimyasala maruz kalmanıza sebep olabilir. Bu tip sorunları hiç ilaç kullanmadan size vereceğimiz basit bir yöntemle kurtulabileceksiniz.
Tek yapmanız gereken ayağınız yanmayacak derecede ayaklarınızı sıcak su çerisinde bekletmek. Üzerinizdeki atlet ıslanana kadar ayaklarınızı suyun içerisinden çıkarmamanız gerekir.
Ayaklarınızı suyun içerisinde tutmanız gereken süre yarım saat ve 25 dk arasında değişebilir. Su ılındığında ayaklarınızı sudan çekip tekrar sıcak su eklemeniz gerekir. Atletiniz ıslandığında üzerinizi değişip yeni bir atlet giymeniz gerekir. Bu yöntemi birkaç gün arayla tekrarladığınızda kronikleşmiş öksürükten., balgamdan ve vücudunuzda sigaranın yaratmış olduğu toksinlerden kurtulabilirsiniz.

---
Sponsor Bağlantılar
Istanbul ithalat - ithal Çin ürünleri

Borsadan Tarihi bir rekor

BORSA Borsa yeni bir rekor daha kırdı

Güne yüzde 0.30 yükselişle 99 bin 742 puandan başlayan borsa, alımların devam etmesi ile tarihinde ilk kez 6 haneli rakamlara ulaştı ve 100 bin puanın üzerini gördü. Borsada yeni rekor 100000,79 puan olarak tescil edildi. 

Ancak sonrasında gelen satışlarla borsa 99 bin 100-200 bandına geri çekildi. 

Uzmanlar borsanın 100 bine yükselişinde ekonominin yılın ilk çeyreğinde beklentilerin üzerinde büyüme kaydetmesinin etkili olduğunu belirtiyor. 
Ayrıca yurtdışı piyasalardaki seyir de içerideki yükselişe destek verdi. 


 Borsada yeni rekor 100000,79 puan olarak tescil edildi. 
---
Sponsor Bağlantılar
Istanbul ithalat - ithal Çin ürünleri

Kıdem Tazminatı ve cübbeli


Kıdem Tazminatı ve cübbeli 

Vahim açıklamalar.

*Cübbeli'ye göre kıdem tazminatı istemek caiz değilmiş.*

Cübbeli Ahmet Hoca lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü, Flash TV'de yaptığı kıdem tazminatı açıklamasıyla sosyal medyanın gündemine yerleşti.

Cübbeli Ahmet bir izleyicinin "Kıdem tazminatı caiz midir?" sorusuna "Caiz değildir. Çünkü bu adam maaşını almış. Kıdemi kendisi çıksa alamıyor. Demek ki hakkı değil. İşveren çıkarırsa niye alsın. Hakkı olsaydı kendi çıksa da alırdı. İçerde parası kalmadı ki. Dolayısıyla caiz değil" cevabını verdi.
---
Sponsor Bağlantılar
Istanbul ithalat - ithal Çin ürünleri