AkblogAk SEO
Firmalarınıza kurumsal çözümler. Web Tasarım - SEO - Grafik Reklam Tasarım
Son Konulara
Blogger tarafından desteklenmektedir.

SEO da Domainin Önemi

Posted On 4 Ekim 2017 Çarşamba

SEO da Domainin Etkisi ve Önemi

Domain Bazlı SEO Kriterleri

SEO, SEO Yöntemleri, Google SEO, SEO Öğrenmek, SEO NEdir, SEO Sıralama Yapmak, Web sitelere SEO Yapmak, Google Sıralama Yapmak, SEO Püf NoktalarıWeb siteniz için seçeceğiniz ve almış olduğunuz domainin SEO kelimesiyle uyumlu olması gerekir. Yani anahtar kelime sitenizin domaininizde mutlaka geçmelidir. Mümkün ise domain adresiniz neyse yaş olarak 1'den fazla olmalıdır. Malumunuz google eski köklü domainlere daha değer verdiğini biliyoruzdur. Bilmiyorsak bile öğrendiniz artık.
Site adresinizin seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise domain adreslerinizin uzantısı mümkün ise şayet com, com.tr, net gibi olmasına dikkat ediniz çünkü bu tür domainler daha prestijli olup sitenizin uzantılarını bu yönden tercih etmeye çalışınız.
Yukarıda söylemiştik yinede özellikle de altını çizerek belirtmek istiyoruz. Mümkünse sitenizin içeriği ile anahtar kelime yani domainin başında yer almalıdır. (Örnek: ithalat işini yapıyorsanız siteniz mehmet.com yerine ithalat.gen.tr olması daha mantıklı olacaktır ve SEO ya etkisi çok daha fazla olduğunu görürsünüz.)
Önemli ve bir diğer noktaya gelirsek. Domain tescil bitimi minimum 3 yıl olmasına dikkat ediniz. Almış olduğunuz sitenizin daha önce birileri tarafından kullanıldı ise sandboxa düşüp düşmediğine göz atınız. Temiz bir domain tarama testini yapmanız gerekir.

Not: Domain kelimesi bilmeyenler için site adı demektedir. Örnek: akblog.net bir domaindir.

Wordpres SEO - Akblog.Net

Makale editörlerimiz tarafından yazılmıştır.

----
Akblog.NET

1 yorum

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.

/

İletişim Bilgilerimiz

Yakuplu Mah. Beylikdüzü / İstanbul | Türkiye
+90 505 025 1428
Pazartesi - Cuma (09:00 - 18:00)

İletişim Formu

Ad Soyad

E-posta

Mesaj

© SEO Bilişim İnternet Hizmetleri - Akblog.NET 2007-2019