MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

SEO da Domainin Önemi

SEO da Domainin Etkisi ve Önemi

Ak Blog SEO
4349759590016280108

SEO da Domainin Önemi

4 Ekim 2017 Çarşamba

SEO da Domainin Etkisi ve Önemi

Domain Bazlı SEO Kriterleri

SEO, SEO Yöntemleri, Google SEO, SEO Öğrenmek, SEO NEdir, SEO Sıralama Yapmak, Web sitelere SEO Yapmak, Google Sıralama Yapmak, SEO Püf NoktalarıWeb siteniz için seçeceğiniz ve almış olduğunuz domainin SEO kelimesiyle uyumlu olması gerekir. Yani anahtar kelime sitenizin domaininizde mutlaka geçmelidir. Mümkün ise domain adresiniz neyse yaş olarak 1'den fazla olmalıdır. Malumunuz google eski köklü domainlere daha değer verdiğini biliyoruzdur. Bilmiyorsak bile öğrendiniz artık.
Site adresinizin seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise domain adreslerinizin uzantısı mümkün ise şayet com, com.tr, net gibi olmasına dikkat ediniz çünkü bu tür domainler daha prestijli olup sitenizin uzantılarını bu yönden tercih etmeye çalışınız.
Yukarıda söylemiştik yinede özellikle de altını çizerek belirtmek istiyoruz. Mümkünse sitenizin içeriği ile anahtar kelime yani domainin başında yer almalıdır. (Örnek: ithalat işini yapıyorsanız siteniz mehmet.com yerine ithalat.gen.tr olması daha mantıklı olacaktır ve SEO ya etkisi çok daha fazla olduğunu görürsünüz.)
Önemli ve bir diğer noktaya gelirsek. Domain tescil bitimi minimum 3 yıl olmasına dikkat ediniz. Almış olduğunuz sitenizin daha önce birileri tarafından kullanıldı ise sandboxa düşüp düşmediğine göz atınız. Temiz bir domain tarama testini yapmanız gerekir.

Not: Domain kelimesi bilmeyenler için site adı demektedir. Örnek: akblog.net bir domaindir.

Wordpres SEO - Akblog.Net

Makale editörlerimiz tarafından yazılmıştır.

----
Akblog.NET
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç