AkblogAk SEO
Firmalarınıza kurumsal çözümler. Web Tasarım - SEO - Grafik Reklam Tasarım
Son Konulara
Blogger tarafından desteklenmektedir.

SEO Dokümanları Eğitimi

Posted On 20 Nisan 2018 Cuma

SEO Dokümanları Eğitimi

SEO Dokümanları Eğitimi Üzerine Haklı Şikayetler

SEO Dokümanları Eğitimi
SEO Dokümanları Eğitimi
İnternet üzerindeki bir arama sonucu sorgusu sonucunda sitenize denk gelerek yazıyorum. SEO üzerine başlangıç seviyesinde biri olarak bu alanda kendimi geliştirmeye yönelik bilgileri toplayıp ve okuyorum sürekli. Sizlere sorum olacak konuyla ilgili. Sitenizdeki dokümanları okuyup sonrasında uygulamaya geçerek SEO üzerine hangi seviyeye gelebilirim?
SEO dokümanlarını araştırdığım kadarıyla o kadar çok konulara denk geliyorum ki, maalesef bir çoğu konular çöp haline gelmiş durumda. Örnek SEO doküman veya benzeri konulara baktığım gerçekten de anlamsız, bağıntısız ve okurken bir önceki cümle ile sonraki cümle arasında bağlantıyı kurmaya çalışırken çok zorlanıyorum. 
Web sitenizdeki konulara baktığımda gayet açıklayıcı, anlaşılır ve anlamak için beyni yormadan akıcı bir şekilde yazılarınız dikkatimi çekti diyerek inanın ilk defa böyle bir yazıyı yazıyorum site sahibine yani size. Ayrıca izlediğim videolara bakarak özellikle ZEO diye bir siteye denk geldiğimde videolu anlatımı halinde sunumu yapan ilgili kişinin bir cümlesi: SEO 'da iyi bir noktaya gelebilmek için İngilizce bilmemiz gerektiği konusu. Bu ne kadar doğru? Gerçekten de İngilizce şart mıdır bu alanda kendimizi bir noktaya taşıyabilmek için?
Sıkıntıların en büyüğü SEO üzerine hazırlanan dokümanları anlamak. Paragraflar arasındaki alakasız cümleler çok dikkat bozucu bir durumda. Kompozisyon sunumu halinde verilmek istenen mesajlar açıklayıcı bir şekilde olması gerekirken, yığınla gereksiz cümleler ile konu bitimi sonrası ne anlamsız doküman bile denilmeyecek biçimdeki sokak jargonuyla yazılara denk geliyoruz hep. 
Bana böylesi önemli konuda sizlerden rica ederek bir yol göstermenizi istiyorum. Web sitenizde eğitim niteliğindeki izlediğim videoda, özgünlük yada içerik veya makalenin öneminden bahsettiğinizi gördüm. Makale konusunda aklınıza gelebilecek her türlü dokümanı yazabiliyorum. Özellikle bir ürünün pazarlama stratejisi adı altında verilmek istenen mesajı çok iyi yazabileceğime inanıyor ve yazıyı okuyan İnternet kullanıcılarının çok iyi bir biçimde anlayacağını da düşünüyorum. Kendi açmış olduğum örnek siteler üzerinden sitelerimi bir noktaya taşıyan özelliğim sadece özgün içerik ama genel hatlarıyla SEO dünyasının içeriğine yönelik bilgi sahibi olduğumu söyleyemem.
SEO denilince aklıma gelen ve bilgilerimi de sizlere aktaracak olursam:
Wordpress kurulumu, eklentiler (All in pack veya Yoast vs. gibi), Google bot gibi getir ve özgün içeriğin yanı sıra photoshoptan kendim hazırladığım özgün görseller.
Bana bir yol göstermenizi istiyorum. Sizden ricam.
Konunun altına SEO hakkında bilgisine güvenen arkadaşlarımız lütfen yorum yazsınlar.

 
Akblog.NET
---

Akblog.NET

12 yorum

 1. Konu için teşekkür ederiz. Uygulamaya koyulalım

  YanıtlaSil
 2. Ellerinize sağlık sayın akblog

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel anlatım. Uzun olmuş ve emek verilmiş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de çok uzun olmuş sanki.

   Sil
 4. SEO ya dair her türlü sorularınızı dile getirebilirsiniz.
  Sizlere cevap vereceğim arkadaşlar bu konu altındaki yorumlara özel olarak her türlü sorunuzu dile getirebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 5. Kesinlikle sonuna kadar haklılık payı çok yüksek olan bir yazı hocam. Ellerinize sağlık diyerek sitenizde ki konular özellikle seo üzerine çok güzel ve açıklamalı yazılar. Tebrik ederim.

  YanıtlaSil
 6. Sitenizde verilen ve yorumda sa belirttiğim SEO konularının hepsi var mıdır? Yani demek istediğim SEO ya dair her türlü içerik bilgisi mevcut mudur? Lütfen yorumuma cevap veriniz. Bazı bilgileri çok güzel olarak paylaşımda bulundunuz ve gerçektende cok çok beğendiğimi söyleyebilirim ama yukarıda sorduğum gibi SEO ile ilgili bütün konu bilgileri sitenizde var mıdır bilemiyorum şayet varsa lütfen söyleyin ve çok çok minnettar olurum size.
  Takipçisi olduğum çok ender sitelerdensiniz. Ona göre dikkate alarak cevabınızı merakla bekliyor olacağım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. https://www.akblog.net/search/label/SEO
   Belirttiğim veya belirtmek istediğim link bu. SEO etiket veya kategori link. Bunu söylemek istedim.
   Enes Ünal Aydemir

   Sil

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.

/

İletişim Bilgilerimiz

Yakuplu Mah. Beylikdüzü / İstanbul | Türkiye
+90 505 025 1428
Pazartesi - Cuma (09:00 - 18:00)

İletişim Formu

Ad Soyad

E-posta

Mesaj

© SEO Bilişim İnternet Hizmetleri - Akblog.NET 2007-2019