MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

Profesyonel SEO Eğitimi

Profesyonel SEO Eğitimleri Dokümanları Taktikleri üzerine en geniş dokümanı bur…

Ak Blog SEO
4349759590016280108

Profesyonel SEO Eğitimi

29 Kasım 2019 Cuma

Tüm Detaylarıyla Profesyonel SEO Eğitimleri Taktikleri

Evet arkadaşlar bugünkü konumuz da sizlere SEO taktikleri üzerine profesyonel anlamda herkesin yapabileceği ve özellikle de anlayacağı dilden konuya değineceğiz.
Öncelikle temel olarak konuyu uzatmadan sizlere SEO nedir sorusuna cevap verelim:
Profesyonel SEO Eğitimi
Profesyonel SEO Eğitimi
Bu konumuz bayağı bir uzun sürecek. Elimizden geldiğince anlaşılır bir biçimde sizlere detaylı olarak profesyonel Seo eğitimleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Belirtmekte fayda var bu konuyu sonuna kadar merak ve özellikle anlayarak sonrasında okuduklarını uygulayarak yapan arkadaşlarımız kesinlikle SEO alanında başarılı olacaklardır.
Düşünün bir web siteniz var ve bu sitenizin içeriğine eklenmiş ve eklemek istediğiniz konuların ya da sayfaların Google'da yapılacak arama sorgusu sonuçları sonrası ziyaretçilerin yani internet kullanıcılarının sitenizi ziyaret etmelerini istiyorsunuz.  Internet kullanıcılarının Google, Yandex, Bing veya benzeri arama motorlarında yapmış olduğu sorgular sonrası arama sonuçlarında eğer web siteniz ilk sayfada yer alıyorsa şanslısınız demektir. Çünkü İnternet kullanıcılarının web sitenize girmeleri büyük bir olasıdır diyebiliriz.  Olasıdır diyoruz çünkü kesinlik yoktur sitenizin ziyaret etmeleri, ancak sitenize yapılacak eğer arama motoru sonuçlarında ilk sayfada yer alıyorsa büyük bir olasılık diyebiliriz. Şayet arama sonuçlarında eğer ilk üç veya dördüncü sıralarda yer alıyorsanız, bu ziyaret olasılığı oranı haliyle daha yüksek olacaktır.
Peki Google veya benzeri arama motorlarında (Ülkemizde ve dünyanın diğer ülkelerinde Google en çok kullanılan arama motoru olması hasebiyle SEO üzerindeki anlatımımızı Google'ın mantığına göre anlatacağız ve şunu da belirtmekte fayda vardır hemen hemen tüm arama motorlarının çalışma mantığı aynıdır.) ilk sayfalar da nasıl yer ediniriz sorusunun cevabına gelelim.

Konuyu anlatırken biraz uzun uzadıya anlatımı yapacağız. Yazımızı okuyan kazanır. Yazının yarısına gelerek bırakan okuduğu yarım bilgiden de sağlıklı bir anlam vermeye çalışsa bile çok zordur. Yazımızı tamamıyla sıfırdan temel bilgiye sahip arkadaşlarımıza göre anlatımı yapıyoruz ve üst düzey bilgiye kadar erişeceğine de inanıyoruz.
Ayrıca bir konuya daha değinelim. Profesyonel SEO Eğitimi Taktikleri başlıklı konumuzu anlatırken herhangi hazır bir sistemi baz almayacağız. Yani blogger, Wordpress, joomla veya diğer ASP dillerinin yanı sıra başka kodlamalar ile yapılan sitelerini de baz almayacağız. Anlatımımız bütün hazır sistemlerle ile yapılan web sitelerin yanı sıra kendinize özgü olarak kullandığınız kodlama dillerini de kapsayacak şekilde geniş bir SEO konusuna değineceğiz.
Yukarıda da belirttiğimiz üzere uzun süren bir anlatım olacak ve her bir cümlesini kesinlikle dikkatle okuyunuz, not ediniz ve anlamadığınız kısımların olması durumda kesinlikle çekinmeden sorabilirsiniz.

https://www.akblog.net/2019/11/profesyonel-seo-egitimi.html

Peki Neden SEO Öğrenmeliyiz.

Bir düşünün SEO üzerine belli bir bilgi birikimine sahip olduğunuzu ve bu bilgiyle neler yapabileceğinizi.
Blog SEO, Ak SEO, SEO Eğitimi, Neden SEO
Neden SEO
Birincisi: Kendi sitelerinizi arama motorlarında ilk sayfalara çıkararak hem sitenizin hiti dediğimiz ziyaretçi sayısını artırabilir hemde sitenizden bir gelir kazancı imkanı doğar. (Gerek Google reklamları gerekse sitenizin içeriğine göre üçüncü kişiler ayrıca reklam verebilirler belli bir ücret mukabilinde.)
İkincisi: SEO bilginizin orta düzeyin çok daha iyi seviyesine sahip olduğunuzu düşünün ve bu bilginiz ile evinizden (Freelancer) bile çalışarak, web sitelerini ilk sayfaya gelmesini isteyen yüz binlerce hatta milyonlarca gerek firma gerekse kişilere bu desteği verebileceğinizi ve bu sektörde inanılmaz derecede büyük meblağlı paraların dolaşımda olduğunu ve neden bu pastadan yararlanmayayım diyerek kendinize farklı bir kazanç sektörü sağlama düşüncesi neden olmasın?
Üçüncüsü: Bir şirketin bünyesine girerek çalışmayı düşünebilirsiniz ve staj yapar gibi hem maaşınızı hemde SEO üzerine olan bilginizi üst seviyeye getirirsiniz.
Dördüncüsü: SEO alanında iyi bir noktaya gelmeyi başarabilirseniz Dijital İnternet Bilişim Tasarım üzerine gerçek de firma açarak hem kendiniz çalışarak hemde eleman çalıştırarak güzel kazançlar sağlama imkanını elde edebilirsiniz.
Beşincisi, Altıncısı, Yedincisi  ... vs.. diye uzatabiliriz ama konumuzun ana teması SEO üzerine anlatım olduğu için burada duralım şimdilik ve konumuza devam edelim arkadaşlar.
Arkadaşlar bu dökümanı sizler için hazırladık ve sizlerden isteğimiz kendi iyiliğiniz adına söylüyoruz bunu lütfen sonuna kadar okuyarak ve anlaşılır bir biçimde yazdığımız bu dökümanı özellikle de uygulayarak yapmaya çalışın. Burada verdiğimiz bilgileri İnan toplu olarak anlaşılır bir biçimde hiçbir yerde bulamayabilirsiniz.

Evet arkadaşlar yukarıda da belirttiğimiz gibi konumuza devam edeceğiz ve konuyu anlatırken anlayabileceğiniz şekilde açıklamalı olarak bazı durumlarda temel olarak Seo hakkında bilgiye sahip olanlar için sıkıcı gelebilir. Ancak bizler sıfırdan yani tamamen yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımıza yönelik dökümanı anlatacağımız için sizlere kapsamlı veya detaylı bir Seo çalışmasından bahsedeceğiz konumuzda.

Seo çalışmalarını yaparken ister Wordpress ister blogger veya diğer hazır sistemlerin yanı sıra kendi kodlanmış olduğunuz özel tasarımlarınızı da kapsayacak şekilde açıklamaları yapacağız.
Öncelikle Seo üzerine kendilerini geliştirmek isteyen arkadaşlarımızın bir adet web sitelerinin olması gerekir. Konumuz anlatırken web site sahibi olduğunuzu göz önüne alarak açıklamaları yapacağız.
Bismillah diyerek başlıyoruz. 
Bu konumuzda Blogger veya daha çok özellikle Wordpress sitelerine yönelik anlatım yapmaya çalışacağız. Ancak yine de altını çizerek belirtmek istiyoruz: Anlattığımız bu yöntemler ile bütün sitelerimize uygulayabilirsiniz.

Profesyonel SEO Nasıl Yapılır?

Konumuzun anlaşılır olabilmesi için sizlere örnek bir web site üzerinden açacağımız konu üzerinden anlatımımızı yapmaya çalışacağız.
Örnek sitemize: Tatilsitesi.org
Örnek açtığımız konu linkimiz: https://tatilsitesi.org/istanbulun-yukselen-yildizi-kadikoy.html
Açtığımız Konu Başlığımız: "Kadıköy Tatil Rehber Turu"
Evet arkadaşlar şimdi tatil sitesinde örnek bir konu açtık ve bu konuyu Google'da sıralamalara nasıl ilk sayfaya yerleştirdiğimizi sizlere adım adım anlatmaya çalışalım. Tabii öncellikle tatil sitesi için yaptığımız SEO çalışmaları anlatayacağız. Sonrasında açtığımız konuyu Google arama sorgusu sonuçlarında ilk sayfaya nasıl bir yöntemle yerleştirdiğimizi anlatacağız.
Tatilsitesi.org sitemizin alt yapısında kullanılan sistem hazır cmslerden kullandığımız wordpress tabanlıdır.
Wordpress siteleriniz için yapmanız gerekenlerden bahsedelim. Bizler yaptığımız çalışmaları bir bir siralayalim.
Sitemizi kurduktan sonra yaptığımız çalışma faliyetleri nelerdir?
1- Meta tag ve description düzenlemeleri:. Özetle anahtar kelimeler: web sitenizin içeriğine göre Mete tag veya anahtar kelimeleri girmeniz gerekir. Bununla ilgili olarak aşağıda sizlere verdiğimiz kodların sitenizin temalar kısmına gelerek bu kodları ekleyebilirsiniz. Bu kodları eklemeniz durumunda arama motorları sitenizin içeriğinin ne ile alakalı olduğu hakkında bilgi edineceklerdir. Hal böyle olunca da Google veya diğer arama motorları sıralamalarında yer edinmeniz  için sizlere artı 1 puan sağlayacaktır.
2- Sitemap.xml Kurulumu: Sitemap nedir? Özetle size bilgi verelim. Web sitenizde eklediğiniz bütün içeriklerin tek bir sayfada dizinler halinde eklenmesi olayıdır ve örnek bir sitemap linkini verelim. Tatilsitesi.org/sitemap.xml örnek sitemap.xml dizini. Peki sitemap kurulumunu nasıl yaparsınız hemen özette açıklayalım sizlere. Wordpress siteleri için admin yönetici panelinize girerek eklentiler kısmına geliniz. Sonrasında Sitemap.xml yazarak karşısına çıkan eklentiyi kurunuz ve daha sonra aktif etmeniz yeterlidir. Tüm işlemler bu kadar. Bu eklentiyi kurduktan sonra sitelerinize eklediğiniz bütün konular, etiketler, kategorler veya sayfalarınız.... özetle aklınızın alabileceği her türlü bilgiler artık sitemap.xml haritanızda metin halinde bu dizinde listelenecektir. SEO açısından olamazsa olmazlardan bir eklentidir.
3- All in pack SEO veya Yoast (SEO Eklentisi): Açtığınız konuları Yukarıdaki herhangi bir eklenti sayesinde SEO  ayarlarını yapabilirsiniz. Kullanımı son derece basittir. Bu eklentiler sayesinde sitenize eklediğiniz konu veya sayfaları düzenleyebilirsiniz ve Google'da ya da diğer arama motorlarında Google robotlarının sitelerinizi ziyaret edip konu veya sayfaların kaydını arama motorlarının veritabanına kayıt etme imkânına sahip olursunuz.
Eklentilerin kurulumu: yukarıda yani ikinci maddede belirtmiştik Burada da özet olarak geçelim sitenizin yönetici panelinden eklentiler arasında giderek adı geçen eklenitiyi seçtikten herhangi birini yazın ve karşınıza çıkan eklentiyi kurduktan sonra aktifleştirin demeniz yeterli.
Evet arkadaşlar öncelikle bilmeniz gereken çok önemli bir hususa değinelim. Sitelerinize mümkün olduğunca fazla eklenti yüklemeye özen gösteriniz. Çünkü eklediğiniz her bir eklenti sitenizi kasacaktır. Daha açık bir ifadeyle sitenize yüklemesini yaptığınız her bir eklenti yavaşlatacaktır. Yani kurulan her eklenti sitenize yapılan erişimde sıkıntıya düşürecektir.

Sitelerinize neler yapmanız gerekir. Aşağıdakileri uygulayın.
Video destekleri...
Paravan bloglar (Niş Siteler)
Sosyal medya kullanımları.
Etiketler - Kategoriler. (Kategorileri ve etiketleri isimlendirirken açıklamaların girilmesi)
Mobil Duyarlı Responsive edilmiş siteler. 
Basit kod hataları düzeltimi. 
Backlink destekleri.
Uygun formatta resim eklemeleri. 
Site haritası oluşturmak
Makale Başlıklarını düzenleme ayarları. H1
Ziyaretcilerin ilgisini çekecek yazılar.
Profesyonel başlıklar


Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra SEO çalışmalarınızdan yüzde yüz olumlu etkiler alacaksınız.

Doküman Akblog.net tarafından editörleri aracılığıyla hazırlanmıştır.

Ekleme: Sitemizde editör olmak isteyen arkadaşlarımıza çalışma fırsatı veriyoruz. Bu fırsattan yararlanmak için iletişime geçmeniz yeterlidir. 
---
Akblog.NET
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
 1. Konuya dair sormak istediklerinizi yazabilirsiniz veya sorabilirsiniz yada iletişim sayfasından irtibatı sağlayabilirsiniz. Her türlü sorularınızı bekleriz.

  YanıtlayınSil
 2. Konumuzun kaynak linki.
  https://www.akblog.net/2019/11/profesyonel-seo-egitimi.html

  YanıtlayınSil
 3. Başlangıçtan ileri düzeye kadar SEO öğrenmek için sizlere her türlü dokümantasyon içerikleri özenle araştırılıp ve doğru bilgileri vermeye yönelik olaral ekip çalışmaları sonucunda sağlıklı bilgilere ulaşabileceğiniz şekilde konu anlatımı yapmaya çalıştık.

  YanıtlayınSil
 4. Sitelerinize neler yapmanız gerekir. Aşağıdakileri uygulayın.
  Video destekleri...
  Paravan bloglar (Niş Siteler)
  Sosyal medya kullanımları.
  Etiketler - Kategoriler. (Kategorileri ve etiketleri isimlendirirken açıklamaların girilmesi)
  Mobil Duyarlı Responsive edilmiş siteler.
  Basit kod hataları düzeltimi.
  Backlink destekleri.
  Uygun formatta resim eklemeleri.
  Site haritası oluşturmak
  Makale Başlıklarını düzenleme ayarları. H1
  Ziyaretcilerin ilgisini çekecek yazılar.
  Profesyonel başlıklar

  Yukarıdaki başlıklara çok çok dikkat etmeniz gerekir .

  YanıtlayınSil
 5. Sitemiz de benzeri seo konuları açılmıştır.
  Bakabilirsiniz.

  YanıtlayınSil
 6. Not: Konuyu anlatırken biraz uzun uzadıya anlatımı yapacağız. Yazımızı okuyan kazanır. Yazının yarısına gelerek bırakan okuduğu yarım bilgiden de sağlıklı bir anlam vermeye çalışsa bile çok zordur.

  YanıtlayınSil
 7. SEO ÜSTADI AHMET BEY25 Mart 2020 21:52

  SEO Hocası oldum. Kızların dikkatine.

  YanıtlayınSil
 8. Erik Papazı AHMET25 Mart 2020 22:32

  Entellektüel bir yazı dizisi.
  Resmen hikayelestirilmis bir yazı serisi.
  Kuru erik SEO ya ayrıca iyi gelir ama papaz eriğinden olmalı.

  YanıtlayınSil
 9. Hacı Bay Bay AHMET30 Mart 2020 01:43

  SEO yazısı çok uzun olmamış mı loo

  YanıtlayınSil
 10. ▷ YAKIŞIKLI DEMET. KAFIR SEO31 Mart 2020 04:19

  Ilk defa açıklamalı ve anlaşılır bir sek dokümanı okuyorum.
  Teşekkür ederim. Uzun olmuş ama harika.

  YanıtlayınSil
 11. SEO Eğitimleri Üzerine Not31 Mart 2020 04:42

  Kışa kısa notlar yok mu sayın yöneticim.

  YanıtlayınSil
 12. Nedir Bu Gizli bilgilerden çektiğimiz.31 Mart 2020 04:44

  ▷▷▷
  Hani bilgi paylaşımı olsa fena mı.

  YanıtlayınSil
 13. SEO Dehası Abdullah1 Nisan 2020 04:33

  Ne diyeyim. Eksiği yok. Fazlasıyla dolu dolu anlatılmış bir SEO Eğitim dokümanı. Harika hocam. Yalniz bir sorum olacak.
  Niş içerik nedir. Çokça duyduğum ama ne anlama geliyor bilemiyorum.
  Cevap verirseniz sevinirim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sitemizde niş içerik ile ilgili konu anlatılmış olup ve istediğiniz bilgiye erişmek için arama butonundan niş yazmanıyeterli olacaktır.
   Google SEO Bilişim Internet Hizmetleri

   Sil
 14. Merhaba
  Bilişim Teknoloji 2. Sınıf öğrencisiyim. SEO ile ilgili videolu anlatımlarınız var mıdır?
  Lütfen cevap.

  YanıtlayınSil
 15. Murat Barbarosoğlu27 Temmuz 2020 03:20

  Yeni başlayanlar için çok güzel bi doküman serisi. Devamını bekleriz.

  YanıtlayınSil
 16. Özet SEO Eğitimleri29 Temmuz 2020 05:10

  Özet SEO Eğitimleri yok mu paylaşsanız

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Özet seo ile bir yere varamazsınız. Öğrenmek istiyorsanız bütün siteleri okuyun araştırın. Akblog sitesinde de seo konuları vardır başka konular olarak elbette ama sadece bu siteyle yada başka bir siteyle sınırlandırmayın kendinizi.
   özet seo nedir yahu. Şaka mısınız.

   Sil
 17. Sümer Şekeroğlu2 Ağustos 2020 04:15

  SEO Eğitimleri konusu güzel ama bir sorum olacak. Bu makale dediginiz özgün içerik nasıl hazırlanır. Kriterler nelerdir. Neyi baz almalıyız özgün makale veya özgün içerik yazarken.
  Lütfen cevap.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Özgün makale demek. Cümleleri size ait olan yazı dizisi.

   Sil
 18. Öz bir anlatım olmuş

  YanıtlayınSil
 19. Kardelen Bilişim ~ Şirinevler6 Ağustos 2020 18:49

  Seo eğitimleri veriyor musunuz yani birebir eğitim. Ücret ne olur eğer eğitim veriyor iseniz ?

  YanıtlayınSil
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç