AkblogAk SEO
Firmalarınıza kurumsal çözümler. Web Tasarım - SEO - Grafik Reklam Tasarım
Son Konulara
Blogger tarafından desteklenmektedir.

Mobil SEO Nedir?

Posted On 15 Kasım 2019 Cuma

Mobil Duyarlı Tasarımsal SEO Nedir?

Mobil Duyarlı Tasarımsal SEO Nedir?
Bugünkü konumuzda sizlere SEO üzerine çok farklı olmanın ötesinde aslındasıradışı olarak gördüğümüz ve altını çizerek ayrıca son derece etkili olduğunu söylemekle birlikte Mobil Uyumlu veya duyarlı Tasarımsal SEO üzerine bir başlangıç yapalım dedik. Önceki SEO konularımızdaki belirttiğimiz bir hususu bu konumuzda da belirterek hatırlatma babında önemli bilgiye değinelim. "SEO gerçektende cok geniş bir kulvar olmakla birlikte Google'un Dijital Atölye Programı Eğitiminde belirtildiği gibi asla ama asla SEO sektörünün bitmeyeceği gerçeği". Bu gerçeği göz önüne aldığımız zaman sizlere şunu söyleyebiliriz. Dijital dünyadaki kazanç sektörünün önemli bir kısmını gerçekten de SEO alanı kapmış durumda. Peki gerçek böyleyken neden hala SEO öğrenmeye yönelik ciddi çalışma faaliyetlerinde bulunmuyorsunuz ki? Geleceğiniz için kendinizi geliştirerek neden 2 yıl sonrasında donanımlı bir birey olmayasınız ki? Unutmayınız ki tamamıyla size kalmış bir durum olan öğrenme isteğinize bağlı olarak sektörde markalaşmaya yönelik donanımlı bir SEO Uzmanı olmak gerçektende sadece sizin elinizde. Seon'nun ehemmiyetine değindikten sonra konumuza dönecek olursak. Mobil Uyumlu - Duyarlı  Tasarımsal SEO Nedir?
Mobil SEO Site
Responsive = Duyarlı = Uyumlu =Düzgün 
Yalın ve anlaşılır cümleler ile açıklayacak olursak: Adından da anlaşıldığı gibi web sitelerinin responsive edilmesi. Daha açık bir ifadeyle, sitelerinize erişim yapmak isteyen bütün kullanıcılarının kullandığı cihazlara uyumlu olması gerekir. Yani hem tüm taşınabilir dediğimiz mobil cihazlarına veya  telefonlarına uyumlu olmasının yanı sıra bütün tabletlerden erişim yapıldığı zaman hakeza duyarlı tasarımlara sahip olması gerekir. 
Web sitelerinin mobil veya farklı diğer cihaz uyumluluk testini yapabilirsiniz. Web site mobil uyumluluk testi için linki vermeyeceğim size. Öğrenmeniz için Google arama kısmına 'Site Mobil Test' yazmanız yeterlidir. Karşınıza çıkan google duyarlı tasarım için sitenizi test et demeniz yeterlidir.
Konuyla ilgili sormak istediğiniz her şeyi yorum bölümünden yazabilirsiniz. 
Yararlı olması dileğiyle. 
Akblog.net - Bilişim Internet Hizmetleri. 

--
---
Akblog.NET

3 yorum

 1. Konumuzun kaynak linki verelim:
  https://www.akblog.net/2019/11/mobil-seo-nedir.html

  YanıtlayınSil
 2. Konuya dair sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.

  YanıtlayınSil
 3. SEO ya dair sitemizde daha önce geniş çaplı konuların açıldığını belirtmek isteriz.

  YanıtlayınSil

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.

/

İletişim Bilgilerimiz

Yakuplu Mah. Beylikdüzü / İstanbul | Türkiye
+90 505 025 1428
Pazartesi - Cuma (09:00 - 18:00)

İletişim Formu

Ad Soyad

E-posta

Mesaj

© SEO Bilişim İnternet Hizmetleri - Akblog.NET 2007-2019