AkblogAk SEO
Firmalarınıza kurumsal çözümler. Web Tasarım - SEO - Grafik Reklam Tasarım
Son Konulara
Blogger tarafından desteklenmektedir.

İş Fikirleri Nohut Pilav

Posted On 16 Aralık 2019 Pazartesi

İş Fikirleri Nohut Pilav

İş Fikirleri Nohut Pilav İşi - Ak SEO Blog Net
Bugün sizlere iş fikirleri üzerine önemli olarak gördüğüm ve herkesin yapabileceğini de düşündüğüm nohutlu pilav iş sektörünün üzerine bilgiler vermeye çalışacağım. Bir çoğumuz para kazanmak için ya bir firmada çalışarak kazanç elde edebileceğini veya kendi işimizi kurarak daha güzel bir kazanç düşüncesi ile sürekli kendimiz ile muhakeme halinde olmuşuzdur muhtemelen. Iş kurma düşünceniz var ama kurmak istediğimiz işler ile ilgili olarak paramız yok mu diyorsunuz. Anlatacağımız konu ile ilgili olarak fazla bir bütçeye gerek olmaksızın ve kendi kurabileceğiniz nohutlu pilav işine yönelik bilgiler verelim sizlere.
Nohutlu pilav işi fazla maliyet gerektirmeyen bir sektör olup ve satışını yaptığınız konuma göre iyi bir yerde iş yerinizi de ayarlayacak olursanız güzel kazanç elde edebilirsiniz. Tabii buradaki konumuzda dükkan olarak bu işi yapmak isteyenlere yönelik kira gideri üzerine net bir bilgi veremeyiz. Neticede istanbul'da yaşadığımız için İstanbul'un ilçelerinde ve hatta mahalleleri arasında bile kiralar çok fazla değişiklik gösterebilir. Sizlere yapmak istediğiniz iş ile ilgili olarak maliyetlerinizi hesaplayabiliriz.
Şimdi okumaya devam edelim.

Seyyar pilav makinesi ne kadardır?

İş Fikirleri Nohut Pilav İşi
Iyi bir kalitede seyyar makinesini almak istiyor iseniz eğer, ortalama bu makine için harcayacağınız para 6 bin Türk Lirası civarında olacaktır. Gördüğünüz gibi gayet uygun bir maliyete (fiyata) kendi kurmak istediğiniz nohutlu pilav iş sektörüne giriş yapabiliyorsunuz. Seyyar pilav makinesini Ortalama olarak yukarıda belirttiğimiz gibi 6.000 Türk lirası altında daha uygun fiyata bulabilirsiniz aslında. Hatta ikinci el olarak nohutlu pilav makinelerini birçok yerden temin etme şansınız vardır. Yine de sizlere tavsiyemiz kullanacağınız seyyar makinenizin size sorun çıkarmaması adına hiç kullanılmamış yani sıfır bir ürün almanız sizler için daha yararlı olacaktır. Aksi takdirde ilerleyen zamanlarda seyyar makineniz başınızı ağrıtabilir. Seyyar makinesi ile ilgili olarak bunca bilgiyi verdikten sonra sizlere şimdi de ortalama kazanabileceğiniz günlük hesaplamalardan yola çıkarak aylık kazancınızı hesaplayalım.

Nohutlu Pilav Kazancı Ne Kadar Olur?

Nohutlu pilav ile ilgili olarak net bir kazanç bilgisi vermek elbette doğru olmaz ama bizler yinede sizlere ortalama tahmini olarak kazanabileceğiniz bilgisini verelim. Kazancınızı hesaplamadan önce maliyet dediğimiz giderleri hesaplamamız gerekir öncelikle.  Açık bir ifadeyle satışını yapacağınız bir adet tabak başına nohutlu pilav masrafı yani gideri bize ne olur sorusuna cevap vermemiz gerekir.
Eğer dükkânınız da satış işlemleri yapıyorsanız ev tabakları kullanmanız gerekir.  Yani pet tabakları kullanmamanız gerekir. Seyyar yani gezinti yaparak satış yapıyorsanız durum farklıdır.  Seyyar nohutlu pilav maliyetlerine ayrıca değineceğiz. 
Bir adet nohutlu pilavın maliyeti ortalama 2.5 türk lirası civarındadır. 
Bir adet nohutlu pilavın satışını 6 türk lirasından satışı yapacak olursanız kazancınız nohutlu pilav başına net 3.5 türk lirası olacaktır. 
Ayrandan da kazancınız net 50 kuruş olduğunu düşünür isek nohutlu pilav +ayran toplam net karınız 4 türk lirası olacaktır.
Günlük ortalama satış adetinizin 50 olduğunu var sayar isek net kar kazanciniz günlük 200 türk lirası olacaktır.  Ay bazında ise 200TL×30Gün=6000 bin türk lirası olacaktır. Kira gideriniz (dükkânınız orta hali ve uygun bir yerde olduğunu var sayar isek) 2500  türk lirası olacaktır.  500 TL  de elektrik su vs. olursa maksimum toplam net gideriniz 3000 Türk lirası olacak. Kazancınız 6000TL gideriniz 3000 TL.  Size kalan net kâr kazancınız ise 3000 TL olacaktır.
Yukarıda verdiğimiz kazanç minimum seviyede.
Ortalama günde eğer 80 adet satış işlemi yapmanız durumda. Kazancınız günlük 4×80=320 TL olacaktır. Ay bazında kazancınız 320×30=9600 TL olacak. giderleriniz 3000 TL demistik. Aylık net kâr kazancınız ise 6600 TL olacaktır. Bu işi seyyar yapmanız durumda günlük satış adetiniz ortalama 100 ile 150 arasında değişebiliyor. Biz 120 satış yaptığınızı var sayar isek kazancınız bakalım ne olacak.
Günlük kazancınız 4×120=480 TL 
Aylık kazancınız 480×30=1440 TL.  Gideriniz 3000 TL.  Net kazancınız ise 1140 TL olacaktır.
..
.
.

--
---
Akblog.NET

11 yorum

 1. https://www.akblog.net/2019/12/is-fikirleri-nohut-pilav.html

  YanıtlaSil
 2. Yapabileceğinizi düşündüğümüz kolay iş fikirlerinden nohutlu pilav sektörü üzerine elimizden geldiğince bilgiler vermeye çalıştık.

  YanıtlaSil
 3. Nohutlu pilav ile ilgili olarak ne kadar kazanabileceğiniz e dair konumuzun en alt kısmında hesaplamalar yapılmıştır.

  YanıtlaSil
 4. Nohutlu pilav ile ilgili olarak yine bu işe giderken ne kadar bir maliyetinizin olabileceği konusuna ayrıca değindik.

  YanıtlaSil
 5. Konuya dair bütün bilgileri vermeye çalıştık. Yinede eklenmesi ıstediğiniz bilgiler varsa bize iletiniz.

  YanıtlaSil
 6. Seher Nuran ÖLMEZ25 Ocak 2020 23:54

  Vallahi çok çok beğendim. Ilk defadır uzun detaylı açıklamalı nie pilav nohut işini anlatan bir yazı görebildim nihayet
  Eğer düşünürseniz sizin bemim hesabımı tutmanız için iş teklifinde bulunmak istiyorum.
  Yerimiz kadıköy tarafında.
  Iletişim Numaramı da mesaj olarak atacağım şimdi.

  YanıtlaSil
 7. İş Fikirleri28 Ocak 2020 22:33

  Anlatım harikulade. Vizyon sahibi bir içerik yazısı.

  YanıtlaSil
 8. Bir Tutam Ahmet. Havuç Suyu. Brokoli15 Şubat 2020 03:11

  Konuyla ilgili her detaya değindiniz . Muazzam bir içerik.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yakışıklı Bir Abdullah Bey Bir Yutam Ahmet e Cevap Verirkenee15 Şubat 2020 12:26

   Havuç veya brokoli bir tutam ahmet e katılıyorum. Katılmamak elde değil .

   Sil
  2. Brokoli Hanım ve Pırasa Bey15 Şubat 2020 21:10

   Hem Havuç Ahmet beye hemde lahana turşusu Abdullah beylere sonuna kadar katılıyorum. Çok güzel anlatım olmuş cidden.

   Sil
  3. Vitamin Abdullah Bey. Yeni nickim bu olsun mu18 Şubat 2020 11:19

   Brokoli Hanım katılımlarınız için teşekkür ederiz.
   Mano lar dünyasından selamlar.
   Nohutlu pilav konusu bence de güzel anlatım. Hatta super ve çok güzel de anlatılmış.
   Bir Vitamin Abdullah Bey Yorumu

   Sil

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.

/

İletişim Bilgilerimiz

Yakuplu Mah. Beylikdüzü / İstanbul | Türkiye
+90 505 025 1428
Pazartesi - Cuma (09:00 - 18:00)

İletişim Formu

Ad Soyad

E-posta

Mesaj

© SEO Bilişim İnternet Hizmetleri - Akblog.NET 2007-2019