MWN9LGx8LGF4NWZcMqR5NWVdLTcsynIkynwbzD1c

WhatsApp tan Büyük Darbe

WhatsApp tam Büyük Darbe

Ak Blog SEO
4349759590016280108

WhatsApp tan Büyük Darbe

1 Ocak 2020 Çarşamba

WhatsApp tan Büyük Darbe

WhatsApp 2020 yılı ile birlikte hangi işletim sistemi sürümlerine destek vermeyeceğini açıkladı.
WhatsApp 2020’de destek vermeyeceği telefonları açıkladı! En çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 31 Aralık 2019 tarihinden itibaren milyonlarca telefondan desteğini çekeceğini açıkladı. Windows Mobile, Android ve iOS işletim sistemlerini kullanan birçok telefonu etkileyecek bu karar bu geceden itibaren uygulanmaya başlanacak. WhatsApp, geçtiğimiz aylarda Windows Mobile işletim sistemine olan desteğini tamamen sonlandırdığını teknoloji dünyası ile paylaşmıştı. Bununla birlikte 1 Şubat 2020 tarihinden itibaren, iOS 7'den daha düşük sürüme sahip iPhone modelleri ve Android 2.3.7 sürümünün altındaki akıllı telefonlara da WhatsApp  destek vermeyi bırakacağını açıkladı. Peki WhatsApp'ın iOS 7 ve Android 2.3.7 sürümüne sahip telefonlar için destek vermeyecek olması uygulamanın bu işletim sistemlerine sahip telefonlarda kullanımını tamamen durduracak mı? Eğer telefonunuzda bu işletim sitemlerinin belirtilen sürümleri bulunuyor ve WhatsApp uygulaması yüklü ise uygulamayı kullanmaya devam edebileceksiniz. Fakat uygulamayı telefonunuzdan silerseniz veya oturumunuzu kapatırsanız bu durumda WhatsApp yeniden hesap açmanıza izin vermeyecek. Bu duruma ek olarak WhatsApp'ın kullanıcılara sunduğu yeni özellikleri  iOS 7 ve Android 2.3.7 sürümüne sahip telefonlarda kullanılamayacak.
WhatsApp neden eski sistemlerden desteğini kesiyor?
Çok yoğun bir şekilde kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, belirli aralıklar ile destek vermeyeceği işletim sistemi sürümlerini açıklıyor. bu durumun en büyük nedeni ise WhatsApp uygulamasının eski sistemler ile uyumlu bir şekilde çalışmaması ve eski işletim sistemleri sürümlerine sahip telefonların performanslarının uygulamada yapılan güncellemeleri kaldıracak performansı sergileyememesi olarak gösteriliyor.

--
---
Akblog.NET
Etiketler
Ak Blog SEO - Google SEO Eğitimleri Dokümanları
  1. https://www.akblog.net/2020/01/whatsapp-tan-buyuk-darbe.html

    YanıtlayınSil
  2. Dikkat etmeniz gereken önemli nokta ise uygulamayı telefonunuzdan silerseniz veya oturumunuzu kapatırsanız bu durumda WhatsApp yeniden hesap açmanıza izin vermeyecek. Bu duruma ek olarak WhatsApp'ın kullanıcılara sunduğu yeni özellikleri iOS 7 ve Android 2.3.7 sürümüne sahip telefonlarda kullanılamayacak.

    YanıtlayınSil
Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
AK Blog SEO

Read. Think. Exercise (Oku. Düşün. Uygula.)

Whatsapp İletişim Formu×
Bilgileriniz
İstek Bilgileriniz
iletişime geç