1 Ağustos 2012 Çarşamba

Sitelerinize Google Bot Çağırmak

Google Bot Çağırma
http://www.akblog.net/2012/08/sitelerinize-google-bot-cagrmak.html
Sitelerinize veya sitenize Google Bot Çağırmak Yöntemleri nasıldır Google bot için yapmanız gereken nelerdir.

Web sitenize nasıl Google bot çağırırsınızSitelere google bot çağırmanın yöntemleri , Google Bot , Yahoo bot , Bing Bot ve diğer botları çağırmanın yöntemleri nasıl yapılır.
Bu yazımızda sizlere web sitenize Google Botu nasıl çağrılacağı veya web sitenize google Bot çağırmak için neler yapmanız gerektiği konusunda bilgiler vereceğim. Umarım konuyu anlar ve sizler için yararlı bir konu olacaktır.

Web siteniz Google Bot Çağırmadan bilmeniz gerekenler.
Google yeterince internette olan bilgileri veri tabanına kayıt etmiş ve kayıt etmeye devam ediyor. Örneğin siz diyelim ki bir konuyu açtınız ve açtığınız konunun dökümanı veya içeriği tamamen size ait olduğunu düşünelim. Konuyu açtıktan sonra gerekli işlemleride yaptıysanız (pingleme gibi) başka bir internet kullanıcısı konunuzu alıp kendi sitesinde copy/past (Kopyala / yapıştır) yapması durumunda Google Bot'un uğramayacağı, uğrasada daha önce sizin yazdığınız konunuzu veritabanına kayıt ettiğinden, sadece Google bot içerik aynı olduğundan dolayı konunuzu çalan kişinin yazısını dikkate almaz pek. Burada demek istediğimiz Google ,Yahoo  veya diğer arama motorları özgün konulara öncelik verir.
Özgün konulardan kastımız açmakta olduğunuz konuların tamamıyla size ait olmasıdır.
Özgün konular veya özgün içerikler yeni bilgiler demek, yeni bilgiler internet dünyasına giren en son konular demek. Var olan bilgiyi zaten bulabiliyoruz. Önemli olan günümüzdeki internet kullanıcılarına farklı ve yeni bilgileri sunmamız.
Yukarıdaki yazımızdan anlatmak istediğimi kısaca özetleyecek olursak; Google Botların sitenize uğraması için birinci veya ilk hedefiniz konunuzun özgün olması ve içeriği tamamen size ait olması gerekir. Ayrıca açmış olduğunuz konunuzuda muhakkak pingletin.

Google Bot'un sitenize uğraması için diğer yöntem.
 • Yukarıda açmakta olduğunuz konuların özgün olmasından bahsettik. ikinci bir yöntem olarak konuyu daha iyi anlamanız için örnekler vererek anlatım yöntemine geçelim.
Açmış olduğunuz konunuzun içeriği örneğin sağlık dünyasına ilişkin olarak bel fıtığı içerikli bir konu yazdığınızı varsayalım.Google.com 'da Bel fıtığı hakkında arama yaparak karşınıza çıkan linklerden bir kaç tanesine tıklayın ve açmış olduğunuz linklerde konulara yorum yapabiliyorsanız sizde öncelikle yorum yapın ve yorum yaptıktan sonra yorumunuza ilişkin kendi sitenizde açmış olduğunuz konunun linkini verin. ( Unutmayın profesyonel bir yorum yazdığınızda yorumunuzun altına linkinizi verseniz bile ciddiyetinizden dolayı site yöneticilerin linkinizi kaldırmama ihtimali çok yüksektir.)
 • Üçüncü olarak Google bot'un sitenize uğraması için yapmanız gereken bir diğer yöntem ise yukarıda verdiğimiz sağlık örneği üzerinden devam edelim.
Bu yöntemde ise yapmamız gereken kendi sitemizde açmış olduğunuz konuları, başka forum sitelerine üye olarak forum sitelerinde konunu açın ve açmış olduğunuz konunun altına kendi sitenizdeki daha önce açmış olduğunuz konunun linkini verin. Konunun linkini verirken Kaynak biçiminde vermeyi unutmayın. 
Örnek:
Kaynak: 
http://www.akblog.net/2012/08/sitelerinize-google-bot-cagrmak.html 

Diğer bir yöntem ise güçlü bağlantılardan link edinmeye çalışın. Bunu herkes yapamayabilir ama yukarıda anlattığımız yöntemleri heppimizin yapabileceği bir yöntem.

Kaynak: http://www.akblog.netBlogger, Web sitenize nasıl Google bot çağırırsınız, Sitelere google bot çağırmanın yöntemleri, Google Bot, Yahoo bot, Bing Bot çağırmanın yöntemleri nasıl yapılır

8 yorum:

 1. Merhaba
  Örneğin ben uçak bileti için çalışma yapacağım

  sitemin adıda www.ucakbiletinial.com nasıl bir çalışma yapmalıyım

  YanıtlaSil
 2. Güzel makale teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. dongdong31
  Segn los parmetros de La Sociedad Europea de Hipertensin, el paciente es Hipertenso NFL Jersey -Nike NFL Wholesale Jerseys With Cheap Price & Authentic Quality coach outlet online coach factory outlet Grado 1 ya que sus cheap uggs sale for weomen and men valores se encuentran entre 140159 de coach factory outlet Canada Goose Jackets with Best Quality and Low Price sistlica y 9099 de diastlica. La Hipertensin arterial supone Cheap Jerseys Wholesale for Sale un riesgo cardiovascular ya que genera mayor Cheap Jerseys Wholesale for Sale resistencia para el corazn, que responde aumentando su masa muscular, esto acaba siendo perjudicial porque Cheap Uggs On Sale -Ugg Boots Sale Online no viene acompaado de Michael Kors Outlet-Michael Kors Outlet Sale Online Official Site un aumento equivalente del riego sanguneo y puede producir insuficiencia coronaria, angina de pecho y arritmias. (Ver, Hipertensin Arterial y Diabetes Mellitus).

  "We just dug ourselves a hole," said NWF Cheap Uggs On Sale -Ugg Boots Sale Online State head coach Doug Martin, who watched his coach factory outlet up 70% off team fall to 1715 overall and 17 in conference play. "Once we got settled NFL Jersey -Nike NFL Wholesale Jerseys With Cheap Price & Authentic Quality coach outlet coach outlet store online in, we played pretty well. We coach outlet store online coach outlet won the last seven innings or so, coach outlet coach outlet store online but unfortunately they keep score louis vuitton -official louis vuitton handbags outlet for the entire nine innings.".

  YanıtlaSil

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Konu hakkında sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.